1029 BARCLAY DR

COCOA, Florida 32927 · Brevard County · Parcel 23 3513-75-2-1

$32 010
Assessed Value
$115 030
Market Value
Annual Tax
$7 010
Taxable Value
Ownership
OwnerSMITH, ROBERT J
Mailing Address1029 BARCLAY DR COCOA FL 32927
Property Details
Year Built1963
Living Area1 096 sq ft
Lot Size9 583 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Building Value$860
Just (Market) Value$115 030
Assessed Value$32 010
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 010